S čím pomůžeme?

Firemní kultura

Jak vybudovat zdravou firemní kulturu? Nejdříve je důležité si definovat, co to vlastně zdravá firemní kultura je a z čeho se skládá. Jde samozřejmě o mnoho prvků, v základu však můžeme mluvit o mezilidských vztazích na pracovišti, vzájemné týmové spolupráci, spokojenosti a motivaci zaměstnanců, které se promítají do celkové nálady ve společnosti.

Spolu s tím neodmyslitelně souvisí jasná, otevřená a řízená interní komunikace ve firmě. Můj Up vám k tomu poskytne ty správné nástroje. Získejte stěžejní ukazatele díky Měření spokojenosti napříč celou firmou. Ptejte se formou Anket, čeho si zaměstnanci cení a co je trápí. Budujte díky přehledným výstupům balíčku Verso zdravou kulturu napříč společností.

Budujte zdravou firemní kulturu s Můj Up

Jak podpořit firemní kulturu a motivaci zaměstnanců?

Uspořádejte skvělý teambuilding

Vaši zaměstnanci ocení, když uvidí, že o ně pečujete a zapojujete do dění ve firmě. K vzájemnému prohloubení vztahů na pracovišti může pomoci dobře uchopený teambuilding. Nezapomeňte zvážit cíl, preference a možné překážky a následně už naplánujete atraktivní čas pro Vás i zaměstnance.

Teambulding nebo firemní oběd jsou skvělým nástrojem pro motivaci zaměstnanců i interní
komunikaci.

Pracovní vztahy upevníte například díky těmto aktivitám:

  • Outdoorové aktivity – lanové centrum, paintball, geocaching, turistika, rafting
  • Sportovní aktivity – fotbal, volejbal, bowling, olympiáda
  • Kreativní aktivity – malování, sochařství, vaření, divadlo
  • Společenské aktivity – deskové hry, kvízy, karaoke, degustace vína
  • Workshopy – Komunikace, leadership, řešení problémů

Ale nemusí jít nutně o akce či firemní večírky. I pozvání na oběd v jednotlivých týmech může posílit loajalitu zaměstnanců a stmelit kolektiv.

Náš Tip: Pro získání představy, jakou z uvedených aktivit by zaměstnanci nejraději podnikly využijte modul ANKETY v Můj Up.

Tzv. „hybridní práce” mohou rovněž být klíčovou složkou

Pandemie covidu změnila fungování na pracovišti a přinesla nové přístupy, které stále mnoho pracovníků oceňuje. Pokud jim tedy dáte volnou ruku, aby si sami určovali, do jaké míry chtějí pracovat v kanceláři a do jaké míry z domova, můžete tak spokojenost zaměstnanců jen
podpořit.

Samozřejmě to ale neznamená, že nebudou plnit své pracovní povinnosti, což se nebojte v rámci své interní komunikace zdůraznit. Důvěra musí být vzájemná.

Práce z domova je součástí zdravé firemní kultury a oblíbený benefit.

Jak podpořit otevřenou komunikaci? Klíčová je zpětná vazba

Nejdříve potřebujete vědět, jak na tom jste. Nebojte se tedy jednoduše říct si o upřímnou zpětnou vazbu. Průzkumy spokojenosti jsou užitečnou metodou, která vám pomůže komunikaci vést tím správným směrem. Důležité je především zaměstnance ujistit, že za vyjádření názoru je nečeká žádný postih.

S efektivními nástroji je to přitom snadné. Umožněte jednoduše zaměstnancům klást stěžejní otázky díky funkci Zeptejte se zaměstnavatele. Poté můžete tyto poznatky zapracovat, jednoduše sdílet Novinky a poskytovat pravidelné informace a aktuality, o které díky notifikacím už nikdo nepřijde. Vše na jednom místě, přehledně a řízeně!

coworkers team working brainstorming concept

Jak ocenit dobrou práci? Zaměřte se na ty správné benefity

Roční bonusy a jiné finanční odměny nejsou vždy to jediné, co můžete pro své zaměstnance udělat. Poděkovat kolegovi za skvělý výkon a ocenit jeho dobrou práci je stejně důležité. Využijte funkci Pochvaly a řekněte, co se komu podařilo. A ještě za to sbírejte Odznaky a staňte se „Mistrem pochvaly“!

Stravenky či eStravenky jako základ

Součástí ocenění by měly být i různé další složky, jako jsou například příspěvky na stravování, které si zaměstnanci navíc mohou dát do mobilní peněženky Apple Pay a Google Pay. S eStravenkou se placení za oběd stává pohodlné a přináší spoustu výhod. I forma standardní stravenkové karty ale postačí.